Startline

GutBuster Trail Running Series - Ladysmith

Ladysmith, BC - July 5, 2014

NOTE: Historical data imported from racedaytiming.com
Event Place Time Race # Name City Division Place/Gender Place/Division
Long Course 1/50 1:13:57 4803 Thomas Holm Victoria M20-29 1/32 1/4
Long Course 2/50 1:15:07 4804 Mike Haponiuk Edmonton M40-49 2/32 1/10
Long Course 3/50 1:17:20 9597 Chris Eliott Victoria M30-39 3/32 1/6
Long Course 4/50 1:18:27 4772 Andrew Pape-Salmon Victoria M40-49 4/32 2/10
Long Course 5/50 1:22:34 4763 Gary Duncan Victoria M50-59 5/32 1/12
Long Course 6/50 1:23:56 9588 James Rolfe Victoria M20-29 6/32 2/4
Long Course 7/50 1:29:43 4807 Larry Nylen Shawnigan Lake M50-59 7/32 2/12
Long Course 8/50 1:31:09 4797 Helmut Rainer Victoria M40-49 8/32 3/10
Long Course 9/50 1:35:12 4775 Colin Mcwhae Victoria M20-29 9/32 3/4
Long Course 10/50 1:35:43 4770 Erica Summers Victoria F30-39 1/18 1/8
Long Course 11/50 1:35:56 4784 Brice Castle Victoria M40-49 10/32 4/10
Long Course 12/50 1:35:58 4796 Markus Pirker Victoria M40-49 11/32 5/10
Long Course 13/50 1:36:11 4783 Rudy Massimo Shawnigan Lake M50-59 12/32 3/12
Long Course 14/50 1:36:44 4791 Rudi Mayser Nanaimo M50-59 13/32 4/12
Long Course 15/50 1:38:02 4755 Richard Parker North Saanich M50-59 14/32 5/12
Long Course 16/50 1:38:05 4805 Anthony Jeffery Victoria M50-59 15/32 6/12
Long Course 17/50 1:38:06 4782 Leona Wade Victoria F30-39 2/18 2/8
Long Course 18/50 1:38:34 4809 Amy Dearden Victoria F30-39 3/18 3/8
Long Course 19/50 1:38:56 4802 Terry Ketteringham Nanaimo M30-39 16/32 2/6
Long Course 20/50 1:39:28 4788 Valerie Bell Victoria F50-59 4/18 1/2
Long Course 21/50 1:40:23 4789 Jeff Beddoes Victoria M50-59 17/32 7/12
Long Course 22/50 1:41:45 4746 Stefan Doering Saanichton M50-59 18/32 8/12
Long Course 23/50 1:42:49 4759 Simon Vreeswijk Saanich M30-39 19/32 3/6
Long Course 24/50 1:43:30 9583 Jade Carter Victoria M40-49 20/32 6/10
Long Course 25/50 1:44:09 4793 Lionel Cloutier Port Moody M30-39 21/32 4/6
Long Course 26/50 1:44:28 4785 Breanna Chandler Victoria F30-39 5/18 4/8
Long Course 27/50 1:44:47 4798 Jonny Walsh Victoria M30-39 22/32 5/6
Long Course 28/50 1:45:17 4808 Gord Chilton Parksville M50-59 23/32 9/12
Long Course 29/50 1:46:46 4761 Casey Westergaard Ladysmith M20-29 24/32 4/4
Long Course 30/50 1:48:30 9594 Martin Kinnear Victoria M40-49 25/32 7/10
Long Course 31/50 1:48:32 4794 Jen Geoffrey Victoria F20-29 6/18 1/4
Long Course 32/50 1:50:32 4792 Dan Cloutier Nanaimo M40-49 26/32 8/10
Long Course 33/50 1:53:29 4752 Rick Martinson Courtenay M50-59 27/32 10/12
Long Course 34/50 1:55:18 4774 Cindy Todd Victoria F40-49 7/18 1/3
Long Course 35/50 1:55:18 4773 Sarah Larsen Victoria F20-29 8/18 2/4
Long Course 36/50 1:55:31 4800 Dino Larizza Victoria M30-39 28/32 6/6
Long Course 37/50 1:55:31 9586 Stephen Small Victoria M50-59 29/32 11/12
Long Course 38/50 1:55:31 4787 Faye Amos Parksville F60-99 9/18 1/1
Long Course 39/50 1:56:23 4749 Meranda Vallee Port Alberni F30-39 10/18 5/8
Long Course 40/50 1:57:00 4777 Jade Mcneal Victoria F20-29 11/18 3/4
Long Course 41/50 2:01:58 9593 Laurie Kalf Victoria F50-59 12/18 2/2
Long Course 42/50 2:03:45 4790 John Young Nanaimo M50-59 30/32 12/12
Long Course 43/50 2:05:04 9585 Bob Woodcock Victoria M40-49 31/32 9/10
Long Course 44/50 2:06:41 4778 Todd Mcintosh Toronto M40-49 32/32 10/10
Long Course 45/50 2:09:26 4781 Yvonne Kemeny Victoria F40-49 13/18 2/3
Long Course 46/50 2:09:59 4806 Deb Kennedy Sidney F30-39 14/18 6/8
Long Course 47/50 2:10:09 4786 Anita Bush Qualicum Beach F40-49 15/18 3/3
Long Course 48/50 2:12:00 4771 Jessica Mckierahan Nanaimo F30-39 16/18 7/8
Long Course 49/50 2:13:17 4776 Mary Grieder Port Alberni F30-39 17/18 8/8
Long Course 50/50 2:25:49 4754 Danielle Poland Saltspring Island F20-29 18/18 4/4